Liigu edasi põhisisu juurde

Ülevaade võrgustikust

Flag of Slovenia
Sloveenia
Sisu koostaja:
European Judicial Network
(in civil and commercial matters)

Euroopa õigusalase koostöö võrgustik tsiviil- ja kaubandusasjades tegutseb Sloveenias kolme kontaktisiku ja 23 võrgustikuliikme kaudu.

Kontaktisikud on Sloveenia justiitsministeeriumi töötajad – seeläbi on kontaktisikute tööd võimalik igapäevaselt hallata ja koordineerida.

Rahvusvaheline õigusabi tsiviil- ja kaubandusasjades kuulub Sloveenias 11 regionaalse kohtu (okrožna sodišča) pädevusse. See tähendab, et Euroopa õigusalase koostöö võrgustikku käsitleva nõukogu otsuse[1] artikli 2 lõike 1 punkti d täitmiseks on Sloveenias igast regionaalsest kohtust määratud üks esindaja Euroopa õigusalase koostöö võrgustiku liikmeks. Samuti on Sloveenias määratud üks spetsialiseerunud võrgustikuliige (kohtunik), kes on pädev perekonnaasjades tehtava õigusalase koostöö valdkonnas.

Peale selle määrati 2019. aastal neli võrgustikuliiget (piirkondliku kohtu kohtunikku), kellel on pädevus Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrusega (EL) nr 650/2012 (mis käsitleb kohtualluvust, kohaldatavat õigust ning otsuste tunnustamist ja täitmist, ametlike dokumentide vastuvõtmist ja täitmist pärimisasjades ning Euroopa pärimistunnistuse loomist) seotud asjades, ning neli võrgustikuliiget (piirkondliku kohtu kohtunikku), kellel on pädevus ELi menetluste osas (Euroopa maksekäsumenetlus, väiksemate nõuete menetlus, Euroopa täitekorraldus).

Alates Euroopa õigusalase koostöö võrgustikku käsitleva otsuse[2] muutmisest 2009. aastal saavad Euroopa õigusalase koostöö võrgustiku raames koostööd teha ka muude õiguselukutsete esindajad. Seepärast on alates 2011. aastast võrgustiku liikmed ka Sloveenia notarite koda (Notarska zbornica Republike Slovenije), Sloveenia advokatuur (Odvetniška zbornica Republike Slovenije) ja Sloveenia kohtutäiturite koda (Zbornica izvršiteljev Slovenije).

Kohtunike ja muude õigusala töötajate kaasamine Euroopa õigusalase koostöö võrgustiku tegevusse on keskse tähtsusega Euroopa õigusalase koostöö võrgustiku eesmärkide saavutamise seisukohast, sest see tagab otsese koostöö kohtunike ja muude õigusala töötajate vahel, mis on oluline tegelike kohtuasjade sujuvamaks lahendamiseks kohtus.

Euroopa õigusalase koostöö võrgustiku kontaktpunktid ja liikmed vahetavad üksteisega teavet sageli ja vastavalt vajadusele nii e-posti ja telefoni teel kui ka silmast silma, ning kohtuvad igal aastal riigi tasandil peetavatel koosolekutel.

[1] Nõukogu 28. mai 2001. aasta otsus, millega luuakse Euroopa õigusalase koostöö võrgustik tsiviil- ja kaubandusasjades (EÜT L 174, 17.6.2001), muudetud Euroopa Parlamendi ja nõukogu otsusega nr 568/2009/EÜ (ELT L 168, 18.6.2009).

[2] Euroopa Parlamendi ja nõukogu 18. juuni 2009. aasta otsus nr 568/2009/EÜ, millega muudetakse nõukogu otsust 2001/470/EÜ, millega luuakse Euroopa õigusalase koostöö võrgustik tsiviil- ja kaubandusasjades (ELT L 168, 18.6.2009).

Teatage tehnilisest/sisuga seotud probleemist või andke tagasisidet sellel leheküljel